Konektor pro webové služby

Uživatelské moduly

Řízení úkolů, projektů a kvality
Kontakty, adresáře
Správa a automatizace webu
Modul Personalistika
Produkty, aktiva, nákup a prodej

Technické moduly

Modul Sabre
Konektor mezi AyMINE a Enterprise Architect

Systémové moduly

Framework – systémový základ
Správa systému

Dejte nám kontakt, ozveme se

Chcete se rovnou zeptat?

Volejte na tel. +420 605 203 938

nebo využijte další kontakty

Konektor pro webové služby

AyMINE umožňuje klientům individuální nastavení konektoru pro komunikaci webů. K tomu slouží WEB konektory.

Nastavení konektoru je dostupné pro administárory. Cesta k natavení je:
Hlavní pracovní stůl – nabídka (menu) → Administrace → Nastavení systému → WEB konektory (záložka)

Co je webový konektor

Webový konektor je připojení umožňující jiným aplikacím – např. webovým stránkám – komunikovat s AyMINE, dostávat informace a předávat do AyMINE data. Dá se říct, že jde o dveře k informacím. AyMINE poskytuje základní konektory v rámci modulu web služeb.

AyMINE samozřejmě neposkytne žádné informace nikomu a nikam bez toho, že někomu dáte klíč ke dveřím. Vytvořením konektoru fakticky nevytváříte konektor – ten je naprogramován v systému, ale vyrábíte si klíč ke dveřím k vašim datům. A je jen na vás, komu ten klíč poskytnete.

Klíčů si můžete udělat kolik chcete. Doporučujeme, abyste každý klíč používali pouze pro jednoho uživatele – externí aplikaci, nebo webovou stránku. Když budete potřebovat, snadno klíč odeberete.

Co je třeba pro konektor nastavit

Nastavení konektoru vyžaduje minimum údajů, které jsou snadno srozumitelné. Dále tedy jen pár poznámek

  • Pojmenování – Doporučujeme jméno aplikace nebo webové stránky, která konektor využívá. Poku jde přes konektor zpráva z webu do systému, název je součástí zprávy. Je proto vhodné, aby šlo o název srozumitelný pro ty, kdo zprávy dostanou
  • Přístupový kód generuje systém automaticky a nemůžete si jej sami definovat. Přístupový kód potřebuje znát správce aplikace, která se má na AyMINE připojit.
  • Maximální počty – Hodnoty nastavují limity, kolikrát za hodinu nebo den je možné službu volat. Doporučujeme nastavit limit odpovídající použití. Důvodem pro limity je ochrana před útoky z internetu. Limity není možné úplně zrušit.
  • Kontakt – Můžete si připojit kontakt z adresáře na pracovníka, který má na starost konektor "na druhé straně" – u připojované aplikace. Kontakt vám umožní rychle řešit problémy, kdyby se vyskytly. Pole kontakt je dostupné jen používáte-li modul CRM.

Funkce

Tlačítka vlevo nahoře poskytují funkce.

Nový kód vám vygeneruje nový Přístupový kód. Použijte pouze v případě, že současný kód je kompromitován.

Nulovat limity Pokud se z nějaké důvodu naplnily limity zpráv za hodinu nebo den, můžete čítače vynulovat. Tím zablokované dveře zase odblokujete.

Konektor vs. služba

Dveře k datům – tedy konektor – dává práva přístupu, ale ještě je třeba určit, k jakým datům bude přes tyto dveře přístup. Po založení konektoru je proto ještě třeba nastavit služby, které budou "za dveřmi" k mání. Každým dveřím se služby nastavují samostatně.

Služby

V rámci základního balíčku web služeb jsou služby:

Nesmažte si služby omylem

Pokud smažete konektor, odstraní se i služby. Pokud chete jenom dočasně konektor zablokovat, nemažte ho, ale změňte stav na neaktuální.

Kam dál